Neden HDPE ?

HWB Serisi botlar, yüksek yoğunluklu ve ekstrüzyon yöntemi ile imal edilmiş polietilen malzemeden ( HDPE ) oluşturulmuş katı bir yapıya sahiptir. Konstrüksiyon, UV katkılı HDPE 100 boru ve plakaların özel kaynak yöntemleri ile birbirine kaynatılarak meydana getirilmektedir.

Malzemenin yüksek darbe dayanımı ve şekil hafızası (darbeden sonra tekrara eski şekline dönebilme) özelliği sayesinde, bakım gerektirmeyen darbeye dayanıklı, yüksek kargo kapasiteli, yüksek hızlara ulaşabilen, çok amaçlı tekneler üretilebilmektedir.

Projelendirme ve imalat aşamalarında malzemenin kendine özgü yüksek mukavemet ve elastikiyet karakteristiği göz önüne alınmış ve bu sayede kullanım ömrünün daha uzun olması öngörülmüştür. Her türlü kötü hava ve deniz koşullarında test edilerek, yüzerlilik yeteneği ve su üzerindeki stabilitesinin optimum düzeyde olduğu gözlemlenmiştir.

Farklı kullanım amaçlarına hizmet etmek üzere tasarlanan bu tekneler, fiber, ahşap veya metal teknelere oranla çok daha geniş bir kullanım alanına sahip olmanın getirdiği avantaj ile değişik güverte uygulamalarına alternatif sumaktadır. Tamamen boş ve düz, her türlü yüklemeye uygun imal edilebileceği gibi, kabinli veya çok oturaklı olarak hazırlanıp yolcu taşımacılığında da kullanılabilmektedir.

Tekne Projelerimiz; Balıkçılık ve balık çiftlikleri, yolcu ve yük taşımacılığı, arama kurtarma, ilk yardım ve ambulans hizmetleri, marina hizmetleri, gemi acenteleri, endüstriyel ve turistik dalış hizmetleri, askeri uygulamalar, güvenlik ve koruma servisleri gibi birçok alanda kullanılabilecek yapıda hazırlanabilmektedir.

Teknelerimizde, Dıştan takma, içten takma ( dizel yada benzinli ) motorlar ile kuyruk, su jeti, yüzey pervaneleri ve konvansiyonel şaft-pervane sistemleri ile tahrik edilebilmektedir.